Cięcie laserem w zależności od obrabianego materiału powoduje stopienie lub przepalenie płyty na wylot. Odpowiedniej mocy wiązka światła sterowana jest komputerowo na podstawie projektu przygotowanego w programie Corel Draw. Ponieważ wiązka lasera ustawiana jest bardzo precyzyjnie wycinany materiał powinien być możliwie najbardziej równy. 

Cięcie plexi (pleksi)

cięcie plexi laseremPMMA - potocznie zwana pleksą, plexi, szkło akrylowe - jest materiałem idealnie nadającym się do wycinania laserowego. Cięcie plexi odbywa się poprzez stopienie na wylot laserem tafli materiału. Pleksi można ciąć z wysoką precyzją (im cieńszy materiał tym większa dokładność). Możemy uzyskać dowolny kształt, a krawędź w przeciwieństwie do frezowania cnc jest gładka i błyszcząca. Plexi występuje najczęściej w kolorze bezbarwnym (wykorzystywana m.in. do tabliczek przydrzwiowych), ale dostępna jest również cała gamą kolorystyczna, m.in. biała, opal, szroniona, czarna, czerwona, żółta, zielona. 

Cięcie sklejki i drewna

cięcie laserem drewnaNajlepiej do cięcia laserem nadaje się sklejka suchotrwała, jednorodna. Bardzo dobrze obrabia się sklejkę z drewna brzozowego, im mniejsza grubość tym większa precyzja oraz prędkość cięcia. Wypalane krawędzie, w zależności od jakości drewna, wilgotności, ilości oraz jakości wykorzystanych do produkcji klejów może być lekko brązowa lub czarna (spalona). Krawędzie od strony lica, przy zastosowaniu różnych technik przygotowania sklejki do cięcia mogą być okopcone lub czyste. Laserowo możemy wycinać także fornir oraz drewno egzotyczne. Twarde i zanieczyszczone sklejki tniemy mechanicznie na frezarce cnc.

Na stałę w naszej ofercie zagościły drewniane kartki świąteczne oraz wizytówki drewniane.

 

Wycinanie laserowe papieru

Przywieszka tekturowa wycinana laserowo

Laser CO2 bardzo dobrze nadaje się do wycinania skomplikowanych kształtów w papierze oraz tekturze litej. Cięcie odbywa się niezwykle precyzyjnie i szybko. W przypadku papierów oraz kartonów o wysokiej zawartości barwników mogą wystąpić okopcenia, choć nie jest to regułą.

Z papierowej tektury ozdobnej wycinamy m.in. Kartki świąteczne oraz okolicznościowe, proces ten przy małych nakładach jest dużo bardziej opłacalny od cięcia z wykorzystaniem prasy (nie jest wymagana forma, projekt cięcia wysyłany jest bezpośrednio z komputera).

 

 

Cięcie plastiku

Zcięcie plastiku - tabliczka na wzmacniacze względu na wydzielające się gazy nie zawsze istnieje możliwość laserowego cięcia plastiku (wyjątkiem jest laminat grawerski oraz pleksi która jest materiałem doskonale nadającym się do obróbki laserowej) zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia możliwości technicznych.

Materiały plastikowe typu PCV spienione, pcv lite czy poliwęglan lity wycinamy zazwyczaj na mechanicznej frezarce cnc sterowanej komputerowo. Wycinamy m.in. dokładne otwory na diody, wyświetlacze oraz przyciski w obudowach do elektroniki.