Grawerowanie skóry polega na zebraniu lub wypaleniu wierzchniej warstwy materiału. W zależności od ustawień lasera znakowanie moż być powierzchowne lub głębokie. Jakoś oraz kolor graweru w dużej części zależy od rodzaju skóry z której wykonany jest produkt. Różny efekt grawerowania będzie na skórze naturalnej, inny na licowanej w kolorze naturalnym, inny na skórach barwionych a jeszcze inny jeśli grawerujemy zamsz lub nubuk.

Najczęściej wykonujemy znakowanie na skórzanych upominkach, gadżetach firmowych z logo jak również jednorazowych pojedynczych prezentach okazjonalnych.

 

Grawerowanie skóry a tłoczenie skóry

Grawer wykonywany na skórze daje trochę inny efekt jak tłoczenie skóry na gorąco. Do tłoczenia niezbędne jest wykonanie matrycy której koszt w zależności od wielkości zaczyna się od 100zł netto, a sam proces przygotowania matrycy wydłuża czas realizacji zlecenia. Tłoczenie jest opłacalne przy dużych nakładach. Znakowanie laserem można wykonać już na jednym kalendarzu/portwelu ponieważ wzór wysyłany jest do urządzenia z programu komputerowego, co znacznie obniża koszt uruchomienia procesu.

 

Grawer na portfelu skórzanym

Eleganckim pomysłem na prezent jest spersonalizowany skórzany portfel z grawerem. Portmonetkę można oznakować imieniem i nazwiskiem osoby obdarowywanej lub logo firmy w przypadku wykorzystania go jako gadżetu reklamowego. 

 

Grawer na kalendarzu skórzanym i skóropodobnym.

Wykonujemy znakowanie kalendarzy logo firmy. Nie ma znaczenia czy kalendarz książkowy jest w oprawie skórzanej czy skóropodobnej. Dodatkowo każdy kalendarz można personalizować poprzez indywidualne oznaczenie okładki imieniem i nazwiskiem osoby obdarowywanej. Cena grawerowania zależy od ilości, wielkości oraz powtarzalności wzorów. 

 

Tłoczenie skóry, tłoczenie kalendarzy, złocenie i srebrzenie.

W naszej ofercie posiadamy możliwość tłoczenia produktów skórzanych. Jest to najbardziej efektowna forma zdobienia skóry polegająca na wprasowaniu na gorąco znaku odbitego na metalowej matrycy. Tłoczenie najczęściej wykonuje się na kalendarzach firmowych z logo. Ze względu na konieczność wykonania matrycy zabieg ten jest opłacalny dla nakładów poyżej 50szt. Okładka kalendarza może być tłoczona oddając kolor skóry oraz dodatkowo zdobiona poprzez złocenie lub srebrzenie naniesionego logotypu.