Grawerowanie
Oferujemy usługę grawerowania laserowego za pomocą plotera grawerującego CO2 sterowanego komputerowo. Możemy wypalić dowolny wzór opracowany w programie komputerowym. Grawerowane może być zdjęcie, napis bądź dowolny wzór przygotowany w krzywych. 

Nasze urządzenie laserowe może grawerować z niezwykłą precyzją w rozdzielczości nawet do 1000 DPI.

materiały w których pracujemy:

 • drewno lite
 • sklejka 
 • skóra (portfele, torebki skórzane, wizytowniki)
 • szkło
 • pleksi / plexi (szkło akrylowe)
 • plastik
 • aluminium anodowane
 • stal nierdzewna lub lakierowana
 • kamień
 • tkaniny, filc
 • laminaty grawerskie
 • dibond
 • pcv

Alternatywą dla grawerowania laserowego jest mechaniczne frezowanie CNC które również posiadamy w ofercie.

Grawer na szkle

grawer na szkleMetoda polegająca na powstaniu mikropęknięć na przedniej lub tylnej ściance (odbicie lustrzane) tafli szklanej. Efekt grawerowania szkła przypomina piaskowanie, obrabiana powierzchnia jest matowa, grawerunek jest elegancki , bardzo ładnie załamuje światło. Najczęściej znakowane produkty szklane w naszej firmie to m.in. tafle szkła na stoliki szklane, kieliszki do wina lub wódki, butelki na wódkę, butelki ma wino czy whyski, szklanki do whyski, karafki, wazony.

Sprawdź: Grawer na szkle

 

Grawer w drewnie

grawer w drewnieLaser dosłownie wypala powierzchnię drewna, dając efekt zbliżony do piriografii aczkolwiek jest dużo dokładniejszy od ręcznego wypalania. Głębokość oraz stopień zaczernienia zależy zarówno od rodzaju użytego drewna czy sklejki, nasączenie żywicą, gęstości słojów oraz od mocy wypalania ustawionej w maszynie graweskiej. Inaczej będzie wyglądał grawerunek na jasnych gatunkach typu sosna, inaczej na drewnie egzotycznym barwionym. 

Grawerunek na drewnie lakierowanym / bejcowanym może wyjść jasny jeśli zdjęta laserem zostanie jedynie powłoka lakieru - taki zabieg daje niezwykle elegancki efekt. 

Najczęściej wypalane produkty z drewna to m.in. pudełka drewniane, podkładki, okładki książek, bombki, eleganckie kartki drewniane czy też wizytówki.

Sprawdź: Grawer w drewnie

 

Grawer na skórze

grawer na skórzeSkóra jest materiałem podatnym na obróbkę termiczną. Komputerowe grawerowanie skóry jest alternatywą dla tłoczenia na gorąco. Technologia nie wymaga przygotowania matrycy dzięki czemu opłacalne jest znakowanie nawet pojedynczych nakładów. Efekt wypalania zależy od rodzaju, koloru oraz sposobu barwienia skórzanego produktu. Znakujemy portfele, torebki skórzane, wizytowniki na prezent, portmonetki, paski oraz półprodukty grabarskie.

Sprawdź: Grawer na skórze

 

Grawerowanie w metalu

grawerowanie w metaluZnakowanie stali w technologii laserowej CO2 polega na naniesieniu specjalnej pasty która pod wpływem wiązki lasera tworzy powłokę ceramiczną na grawerowanej powierzchni. Powstały nadruk jest zazwyczaj koloru czarnego choć można uzyskać również kolor czerwony lub zielony.

Znakowanie aluminium anodowanego polega na usunięciu warstwy lakieru zgodnie z przygotowanym projektem. Taką metodą graweruje się m.in. długopisy firmowe czy pendrive z logo. Można grawerować bardzo małe elementy a grawer jest bardzo szczegółowy.

Sprawdź: grawerowanie w metalu

 

Grawerowanie tabliczek

Produkujemy tabliczki grawerowane. Tabliczki znamionowe wykonujemy z laminatów grawerskich w kolorach metalicznych lub z laminatów przemysłowych odpornych na trudne warunki otoczenia, zwiększoną odporność na ścieranie. Tabliczki znamionowe na maszyny, jachty czy urządzenia przemysłowe grawerujemy techniką opisaną w punkcie grawerowanie metalu. Oferujemy również tabliczki z logo firmy bądź produktu, emblematy na urządzenia oraz pojazdy, tabliczki produktowe czy tabliczki informacyjne.

 

Grawerowanie w kamieniu

Grawerowanie w kamieniu Grawerowanie w kamieniu polega na wyżłobieniu wierzchniej części kamienia poprzez laserowe wytworzenie mikropęknięć. Grawerunek przypomina piaskowanie kamienia natomiast jest od piaskowania dużo bardziej dokładny. Grawerować w kamieniach można zarówno teksty jak i zdjęcia. Znakowanie marmuru oraz granitu najlepiej wychodzi jeśli powierzchnia jest gładka i wypolerowana.

Dodatkowo aby wzmocnić kolor logotyp możemy wypełnić farbą.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią produktów oraz galerią realizacji. Zaufało nam wiele firm zarówno z trójmiasta (Gdańsk Gdynia Sopot) jak i z innych rejonów Polski,