Grawer na szkle wykonujemy przy pomocy plotera laserowego CO2. Możemy grawerować płaską powierzchnie szklanej tafli lub elementy owalne takie jak kieliszki do wódki, wina czy różnego rodzaju butelki.

Grawerowanie laserowe szkła polega na uszkodzeniu / zmatowienia znakowanego obszaru. Miejsce graweru ma szaro-biały odcień i efektem przypomina piaskowanie. Jakość znakowania w dużej mierze zależy od jakości materiału, głównie od ilości zanieczyszczeń które naturalnie zawsze w szkle występują.

Do grawerowania nadaje się zarówno szkło barwione jak i bezbarwne.

 

Grawerowanie szkła oraz lustra

grawerowanie szkłaZnakowanie płaskich powierzchni polega na ustawieniu płyty w polu roboczym maszyny grawerującej i wypuszczeniu wiązki lasera zgodnie z opracowanym projektem.

Płaskie szkło możemy grawerować od przodu lub od tyłu płyty - wykonując grawer lustrzany. Odbicie lustrzane od spodu szyby często wykorzystuje się przy stolikach szklanych, wówczas blat od góry pozostaje idealnie gładki pozwalając łatwiej zachować stół w czystości.

Na lustrach zazwyczaj wypalamy logo, frazy reklamowe oraz różnorodne grafiki.

 

Grawer na kieliszkach szklanych

Grawer na kieliszku szklanymKieliszki ozdabiamy za pomocą specjalnej przystawki obrotowej pozwalającej grawerować owalne kształty. Im mniejsze załamanie kieliszka w pionowym przekroju tym lepszy efekt znakowania. Grawer wykonujemy na szklanych kieliszkach do wina, wódki, koniaku, szampana oraz innych.

Kieliszki z grawerem to idealny pomysł na upamiętnienie szczególnych uroczystości takich jak ślub (kieliszki dla pary młodej), rocznica, urodziny czy imieniny. 

 

Grawer na butelce

Grawerujemy butelki szklane okrągłe oraz kwadratowe. Butelka okrągła powinna być pusta, butelki kwadratowe, jeśli mają grubą ściankę możemy grawerować z zawartością. Grawer z życzeniami ciekawie wychodzi na butelkach z whyski.

 

Grawerowanie wazonu

Elegancki szklany wazon z grawerem może być wyjątkowym prezentem podarunkowym, który na pewno na stałe zagości w reprezentatywnej części domu. Najlepiej do znakowania nadają się minimalistyczne wazony o gładkich, płaskich, prostopadłych kształtach (na takich wazonach można wygrawerować największą powierzchnię).